LEDEN

4. – 8. ledna

„Vánoce jsou pryč“ – s touto básní, jsme se v prvním lednovém týdnu rozloučili s loňským rokem. Říkadlo „Rok chodí vždy dokolečka“ dětem přiblížilo průběh jednoho roku. Za pomoci dramatizace jsme se seznámili s tradicí tří králů a vyrobili si královskou korunu, která byla využita i při cvičení. V pohybové hře byla procvičena písmena K M B a počítání do 10.

11. – 15. ledna

Díky zimnímu počasí jsme si užívali sněhové nadílky, stavěli sněhuláky, sjížděli kopec, pozorovali stopy ve sněhu a dělali pokusy s vodou. Děti si procvičily prstíky při říkance „Vločka“. Naučily se báseň „Sněhulák“, třídily čtverce a kruhy. U kruhů ještě porovnávaly velikost a počet do 3.

ÚNOR

15. – 19. února

Masopustní týden dětem přinesl mnoho radosti, ale také práce. Vyrobily si škrabošku, čepici a někteří i oblečení
z krepového papíru. Z masek měly děti velkou radost a těšily se na úterní masopustní průvod po vsi. Za doprovodu rytmických nástrojů jsme zpívali písničky „Masopust“, „Skákej medvěde“ a další již známé. Na karneval, který letos probíhal ve školce, jsme si společně vyzdobili třídu a začalo karnevalové veselí – tanec, různé soutěže….

22.-26. února

Dětem bylo přiblíženo téma doprava a dopravní prostředky, naučily se básničku „Barvy na semaforu“, písničku „Traktor“ a vyrobily si autíčko podle svých představ. Zahráli jsme si pohybovou hru na autíčka.