ZÁŘÍ  2022

V novém školním roce se děti opět seznamovaly s novými kamarády, se svojí značkou, s denním režimem a danými pravidly. Přestože byl měsíc září deštivý, sluníčko nám také přálo a mohli jsme si užít pobyt venku, na naší školní zahradě, v teepee i v lese. Naučili jsme se několik písniček a básniček. Povídali jsme si o příchodu podzimu a společně vytvořili podzimní výzdobu školky. Do nabízených výtvarných a pracovních aktivit se děti s chutí zapojovaly. Nechyběly ani pohybové hry, u kterých si děti rozvíjely smyslové vnímání a pohyb.

ŘÍJEN 2022

Měsíc říjen začal pozorováním barvící se přírody, sbíráním kaštanů, dalších podzimních plodů a poznáváním stromů. Děti si svými výrobky vyzdobily třídu do podzimní atmosféry. Také se uskutečnil tradiční podzimní pětiboj a drakiáda. Poslední den v měsíci děti přišly do školky v maskách a oslavili jsme společně americký Halloweenský svátek. Děti si vydlabaly dýně a proběhly různé soutěže. Jako vždy jsme se naučili několik písniček, básniček a  zahráli si hry, které byly přizpůsobené podzimním tématům.

LISTOPAD 2022

Začátkem listopadu byl dětem přiblížen svátek Dušiček. Navštívili jsme místní hřbitov a zapálili zesnulým svíčku. Vydařil se školní výlet na zámek v Mníšku pod Brdy, kde si děti prohlédly pohádkové bytosti a vyrobily si na památku zvoneček. Dětem udělala radost část Martinova pláště, který našly přichycený na stromě, pod nímž nalezly i truhličku s pokladem. Měsíc listopad byl zakončen vánoční besídkou a jarmarkem, na který se děti pilně připravovaly svými výrobky.

PROSINEC 2022