Naše škola

Jsme prvostupňová základní škola, která se nachází v obci Nechvalice, cca 10 km jižně od Sedlčan. Díky malému počtu žáků ve třídách se můžeme každému věnovat podle jeho individuálních potřeb, což je pro děti na prvním stupni zásadní.

Do výuky zařazujeme prvky Montessori pedagogiky již od předškolního věku dětí. Naši učitelé se v Montessori přístupu pravidelně školí a mají s jeho aplikací do výuky bohaté zkušenosti.

Anglický jazyk je vyučován od mateřské školy, v první třídě děti pokračují ve výuce anglického jazyka dvě hodiny týdně.

Ve školním roce pořádáme řadu akcí. Za zmínku stojí vánoční jarmark s vystoupením, masopustní průvod, zábavné a aktivní dny pro děti (Čarodějnický den; Halloween) atd.

Děti mají na výběr z více než deseti volnočasových kroužků, např. deskové hry, vaření, keramika, tvořivé činnosti, sportovní kroužek, angličtina atd.

Součástí školy je i družina, kuchyň a školní jídelna. Od školního roku 2020/2021 i nová pobočka ZUŠ Sedlec-Prčice.

Přijeďte nás navštívit, těšíme se na vás.

Školní družina

V listopadu 2007 se Obci Nechvalice podařilo získat finanční prostředky (dotaci) na půdní vestavbu do školní budovy. Koncem listopadu jsme začali vyklízet prostory bývalé dílny, ve které se v průběhu let nahromadilo spoustu potřebných i nepotřebných věcí. V prosinci začali zedníci, tesaři a kartonáři práci na školní půdě. Bylo také potřeba zrušit staré úzké kamenné schody a postavit prostornější schodiště. Firma zazdila dveře na staré schody a pod novými schody byl vytvořen prostor pro relaxační koutek. Všichni pracovali velice intenzivně a všechny práce, včetně zařízení školní družiny nábytkem, byly ukončeny 8. února 2008.

Tělocvična

22. ledna 2009 byla zkolaudována nová tělocvična. Součástí budovy je sociální zařízení – šatna, sprcha a WC. Tělocvična je využita i veřejností. Své útočiště přes zimní období zde mají mladí hasiči z Nechvalic.